dr Monika Litwinow
Nauczycielka akademicka, bajkoterapeutka, kynoterapeutka, instruktorka jogi i mindfulness dla dzieci i młodzieży, terapeutka behawioralna, redaktor naczelna czasopisma „Zajęcia z Psem”, harcerka, właścicielka Centrum Terapii i Edukacji BAJARNIA. Miłośniczka literatury „true-Crime”, leśnego survivalu i gier RPG.
Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące realizując swoje pierwsze pasje, jakimi były gra na gitarze (w 2003 roku ukończyła pięcioletnie ognisko muzyczne) oraz harcerstwo, którego kolejne etapy doprowadziły do utworzenia i prowadzenia 29 Gromady Zuchowej „Zwierzaki z Leśnej Paki”. Właśnie to wydarzenie rozpoczęło trwającą od siedemnastego roku życia podróż w towarzystwie małych podopiecznych, dla których na każdą kolejną zbiórkę zuchową przygotowywała gawędy – zalążek tego, czym w przyszłości miała się stać bajkoterapia. W 2010 roku ukończyła studia magisterskie i odebrała wykształcenie w kierunku kształcenia zintegrowanego z terapią dziecka, co okazało się wstępem do kolejnego stopnia naukowego – doktora obronionego w 2019 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Równolegle prowadziła gromadę zuchową w Łochowie „Ekologiczne Tuptusie” w latach 2013-2015, a między 2004 i 2016 rokiem w każde wakacje pracowała w roli wychowawcy, a później kierownika na survivalowych obozach letnich dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. W 2015 roku miała przyjemność dołączyć do Koła Naukowego Questio jak również pełnić funkcję zastępcy przewodniczącego Uczelnianej Rady Doktorantów.

W toku studiów odbyła rozliczne kursy, m.in. bajkoterapii, intruktora jogi dla dzieci, języka migowego, ruchu rozwijającego Weroniki Sherbourne, mindfulness, terapii behawioralnej i inne pomniejsze warsztaty z dziedziny ogólnego rozwoju i wspomagania dzieci i młodzieży. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu kynoterapii, co zaowocowało otwarciem firmy Centrum Terapii i Edukacji BAJARNIA, która do dziś realizuje usługi dla placówek w województwie kujawsko-pomorskim z zakresu terapii i edukacji z psami, bajkoterapii, jogi i mindfulness dla dzieci oraz rozliczne szkolenia.

W 2017 roku poszerzyła swoją działalność zawodową i utworzyła branżowe czasopismo dla kynoterapeutów o nazwie „Zajęcia z Psem” – do dziś pełni w nim funkcję redaktor naczelnej. Opublikowała w nim łącznie 19 swoich artykułów. W między czasie publikowała w wydawnictwach naukowych, monografiach jak również w czasopiśmie dedykowanym dla nauczycieli „Wychowanie w Przedszkolu”, dla którego napisała 27 artykułów od 2018 roku.

Prywatnie ceni sobie spacery z psami, wyprawy do lasu, jogę, pływanie, jazdę na rowerze, żeglowanie, uczestniczenie w sesjach RPG, literaturę dziecięcą, kryminalną i true-crime, amatorskie zabawy w programach graficznych i pisanie poza ramami literatury fachowej.
Ireneusz Lesicki
Anna Sikorska
Wybierz Bilet Dla Siebie!
Ruszyła przedsprzedaż biletów